upon ThursdayVenezia kick off the final round of the Serie B promotion playoffs at Cremonese.
Programming is subject to change at any time. In addition to the exclusive streaming programming listed here, many networks also make their TV shows available online, on tablets, mobile, and other streaming devices. Check your local and network listings for availability.
(All times are Eastern Standard Time unless otherwise noted. All matches are live unless otherwise noted, and may include delayed matches on the day, if applicable.
Thursday, May 30
Sports
Copa Libertadores
Palmeiras-San Lorenzo, 6pm.
River Plate vs Deportivo Táchira, 8pm.
beIN SPORTS Spanish version
Copa Libertadores
Palmeiras-San Lorenzo, 6pm.
River Plate vs Deportivo Táchira, 8pm.
Fox Deportes
Italy Serie B (Promotion Playoffs)
Cremona-Venice 2:30 pm.
Fox Soccer Plus
Italy Serie B (Promotion Playoffs)
Cremona-Venice 2:30 pm.
******************
Friday, May 31
Fox Deportes
International Men's Friendly
Mexico vs. Bolivia, 8 p.m.
TUDN
International Men's Friendly
Mexico vs. Bolivia, 8 p.m.
Univision
International Men's Friendly
Mexico vs. Bolivia, 8 p.m.
APPLE TV/MLS Season Pass
Major League Soccer
NYCFC-San Jose, 7:30 p.m.
******************
June 1 (Saturday)
CBS
UEFA Champions League Final
Borussia Dortmund vs Real Madrid, 3pm.
FS1
CONCACAF Champions League
Pachuca-Columbus, 9:15 p.m.
FS2
Canadian Premier League
Pacific Cavalry, 7 p.m.
TNTNT
Women's International Friendly Match
USA vs. South Korea, 5 p.m.
TUDN
UEFA Champions League (Final)
Borussia Dortmund vs Real Madrid, 3pm.
CONCACAF Champions Cup (Final)
Pachuca-Columbus, 9:15 p.m.
Unimaster
CONCACAF Champions Cup (Final)
Pachuca-Columbus, 9:15 p.m.
Universo
Women's International Friendly Match
USA vs. South Korea, 5 p.m.
Univision
UEFA Champions League (Final)
Borussia Dortmund vs Real Madrid, 3pm.
APPLE TV/MLS Season Pass
Major League Soccer
Columbus-Seattle, 7:30 p.m.
DC United-Toronto, 7:30 p.m.
Miami-St. Louis, 7:30 p.m.
NYRB-Orlando 7:30 p.m.
Philadelphia-Montreal, 7:30 p.m.
Chicago-LA Galaxy, 8:30 p.m.
Minnesota-Kansas City, 8:30 p.m.
Nashville-New England, 8:30 p.m.
Real Salt Lake Austin, 9:30 p.m.
LAFC-Dallas, 10:30 p.m.
Portland-Houston 10:30 p.m.
Vancouver-Colorado 10:30pm.
ESPN+
USL Championship
Miami-Louisville, 7 p.m.
Loudon-Tulsa, 7 p.m.
Hartford-Rhode Island, 7 p.m.
Pittsburgh-Indy, 7 p.m.
San Antonio-Memphis, 9 p.m.
El Paso-Birmingham, 9 p.m.
Colorado Springs-Oakland, 9 p.m.
Orange County-Detroit 10 p.m.
Sacramento-Tampa Bay, 10 p.m.
Las Vegas-Phoenix 10:30 p.m.
USL League One
Madison-Lexington, 6 p.m.
Knoxville-Richmond, 7 p.m.
Charlotte Tormenta 7 p.m.
Omaha-Northern Colorado, 8:30 p.m.
Fox Soccer Plus
Women's International Friendly Match
Canada-Mexico 2pm.
Canadian Premier League
Forge York 4pm.
Max
Women's International Friendly Match
USA vs. South Korea, 5 p.m.
MLSNEXTPRO.com
MLS Next Pro
Chattanooga-New England II, 7 p.m.
NYCFC II vs NYRB II, 7pm.
Carolina-Huntsville, 7:30 p.m.
Paramount+
Argentina Copa de La Liga
Racing Club vs Deportivo Riestra, 5pm.
Belgrano vs. Argentinos Juniors, 7:15 p.m.
Vélez Sarsfield vs Atletico Tucuman, 7:15pm.
UEFA Champions League (Final)
Borussia Dortmund vs Real Madrid, 3pm.
******************
Sunday, June 2
Sports
French Ligue 1
Metz-Saint-Etienne 11am.
Fox
Major League Soccer
Atlanta-Charlotte 3:45 p.m.
beIN SPORTS Spanish version
French Ligue 1
Metz-Saint-Etienne 11am.
ESPN Sports
Spain Segunda Division
Leganes-Elche 12:30pm.
Fox Deportes
Italy Serie B
Venice Cremonese 2:30pm.
Major League Soccer
Atlanta-Charlotte 3:45 p.m.
APPLE TV/MLS Season Pass
Major League Soccer
Atlanta-Charlotte, 4:30 p.m.
ESPN+
Spain Segunda
Espanyol-Cartagena 12:20pm.
Villarreal II-Racing Santander 12:20pm.
Tenerife-Valladolid 12:20pm.
Eldense vs Sporting Gijon, 12:20pm.
Mirandes-Amorebieta 12:20pm.
SD Eibar-Oviedo, 12:20pm.
Leganes vs Elche, 12:20pm.
USL League One
Greenville-Chattanooga, 4 p.m.
Fox Soccer Plus
Italy Serie B
Venice Cremonese 2:30pm.
Canadian Premier League
Valeur-Vancouver 5pm.
Golazo Network
USL Championship
Monterey Bay-New Mexico, 7 p.m.
MLSNEXTPRO.com
MLS Next Pro
Real Monarchs-Austin II, 5 p.m.
Miami-Orlando II, 6 p.m.
Philadelphia II-Columbus II, 6 p.m.
Minnesota II-Kansas City II, 7 p.m.
Vancouver II-San Jose II, 7 p.m.
Colorado II vs. St. Louis II, 10 p.m.
LAFCII-North Texas, 10 p.m.
Paramount+
Argentina Copa de La Liga
Platense vs Boca Juniors, 1:30 p.m.
Central Córdoba SdE-Talleres Córdoba 5pm.
Rosario Central-Lanús 5 p.m.
Instituto Gimnasia La Plata, 7:15 p.m.
River Plate vs. Tigre, 7:15 p.m.